Ali Koç’tan Aziz Yıldırım’a FETÖ’cü iması: Çelişkili açıklamaları var

AA

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Hukukçu Fenerbahçeliler Derneğinin davetiyle seçim çalışmaları için Ankara’ya geldi.

Bir otelde gerçekleştirilen toplantıda içinde bulundukları seçim atmosferinin, Fenerbahçe demokrasisinin güçlendiği bir süreç olması temennisinde bulunan Koç, diğer başkan adayı Aziz Yıldırım’ın kazanması halinde de camianın kenetlenmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını dile getirdi.

“Aziz Başkanın, örgüt lideri ile ilgili 2013’ten sonra çelişkili açıklamaları var”

Bir kongre üyesinin, “Aziz Yıldırım’ı destekleyenler sistemin devamını mı istiyor” ifadeleri üzerine Ali Koç, şu görüşlere yer verdi:

“Öyle bir şey demedim. Sistemi devam ettirmek için demedim. Bize olan husumet sistemle ilgili yaptığımız mücadele ve savunduğumuz değerler dedim. Ama şunu da söyleyeyim. Kelimeleri dikkatli seçmeye çalışıyorum. Aziz Başkanın, örgüt lideri ile ilgili daha çelişkili açıklamaları da var 2013’ten sonra. Benim çizgim aynı, yanlış olur, doğru olur, benim çizgim aynı. Ben böyle gidip gelmiyorum. Bizim bir çizgimiz var. Aziz Başkan, cumhuriyet değerlerine son derece önem veren biri. Biz de onun tornasından geçtik. Fenerbahçe’nin DNA’sında da bu konularda bir duruşu var. Ne yazık ki zaman içinde bizim bu duruşumuz siyasete çekildi. Çünkü cumhuriyet değerleri bir siyasi tartışma malzemesi haline geldi. Bize göre değil. Biz siyaset falan yapmıyoruz.”

“Bana ‘FETÖ projesi’ diyen Aziz Yıldırım” ifadesini kullanan Koç, “Onun için rakip takımın başkanı bana ‘proje’ dediği zaman ben cevap vermiyorum. Dönüp ‘senin başkanın dedi kardeşim’ diyecek.” dedi.

“Olağanüstü bir sezon geçirdiler”

Koç, olağanüstü bir sezon geçirdiklerini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Bu sene rekorları kırdık”

Yaşanan bazı olaylardan sonra çok daha hırslandığını anlatan Ali Koç şöyle dedi:

“Son iki senede Fenerbahçe’nin üzerindeki finansal fair-play, harcama limitleri, federasyonun sıkıştırmaları olsun bir nebze olsun kalktı. Son 2 senede prangaları atınca ne kadar daha iyi planlamalar yaptığımızı, ne kadar iyi kadro kurduğumuzu, iyi hoca getirdiğimizi gördünüz. Geçen sene de çok iyi top oynadık. Bir noktadan sonra sarsıldık. Bu sene rekorları kırdık. Son haftaya kadar taşıdık. Ama bir şekilde sistemi yenemedik. Niye umutluyum? Artık Fenerbahçe’nin çok iyi bir kadrosu var. Tarihin en iyi kadrosu diyorum. Fenerbahçe tarihinin en iyi sonucunu bu kadro almıştır. İnşallah bu kadronun üstüne 3-4, bilemediniz 5 çok iyi ilave yapacağız. Bunun planları ve programları da hazır. Nisan ayından beri Mario Branco ve ekibi bunu çalışıyor.”

“Keşke ‘şampiyon olacağım’ dendiği zaman şampiyon olunabilse”

Yeniden aday olmasıyla ilgili nedenlere değinen Koç, şunları söyledi:

“Fenerbahçe’nin gücü camiasındandır”

Ali Koç, Fenerbahçelilerin kenetlenmesi gerektiğine dikkati çekerek şu cümleleri kurdu:

“Fenerbahçe’nin gücü camiasındandır. Bu gücü Fenerbahçe’nin lehine harekete geçirmeliyiz. En küçük şeyde kırılgan oluyoruz. Sosyal medyada bizi bölüyorlar, hocamıza saldırıyorlar. Burada her birimize 7’den 70’e hepimize büyük vazife düşüyor. Fenerbahçe’ye böyle davranmanın bir bedeli olduğunu insanların anlaması gerekir. Fenerbahçe menfaatleri söz konusuysa kayıtsız şartsız ve amasız Fenerbahçe’nin yanında olmanızı rica ediyorum.”

1959 öncesi şampiyonluklar

Bir kongre üyesinin 1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili son durumu sormasıyla ilgili Koç, şunları kaydetti:

“Biz bütün girişimleri yaptık. Nihat Özdemir sağolsun bir blokaj koydu hiç ilgilenmedi. Bu gelen federasyon, ‘komisyon kuracağım’ dedi ondan başka hiçbir şey yapmadı. Yeni federasyon gelene kadar bir şey çıkacağını beklemiyorum. Ben mevcut federasyon başkanının bu kadar Galatasaraylı olduğunu bilmiyordum başkan olurken. Geçen sene şampiyonluk töreninde İcardi’ya bir bakışı var Wanda Nara öyle bakmamıştır. Dolayısıyla onlar hayatta bu işe girmezler. Hatta Tahkim’de buna red verecek adam ararlar.”

Konuşmanın ardından Koç, kongre üyeleriyle bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir