Kurban pazarlarında sahte para alarmı

Kurban Bayramı’na sayılı günler kalırken Kurban pazarları da hareketlendi. Yetkililer ise satıcıları sahte paraya ve dolandırıcılara karşı uyardı.
Muş İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde hayvan hırsızlığı, sahte para ile kurban alışverişi ve dolandırıcılık yöntemleriyle kurban satıcılarının mağdur olmaması için çalışma başlattı.

Dolandırıcıların bayram öncesi özellikle canlı hayvan pazarlarını hedef seçtiğini belirten ekipler, kurban pazarında satıcıları sahte para konusunda uyardı.

SAHTE PARAYI NASIL TESPİT EDECEKLERİNİ ANLATTILAR

Hayvan satıcıları ve vatandaşlara bilgiler veren, sahte paranın nasıl tespit edileceğini anlatan ekipler, broşür dağıttı.

Polis ekiplerine teşekkür eden hayvan satıcısı Mehmet Emin Gül, “Sahte para konusunda uyarıda bulundular. Sahte paraya dikkat etmemizi istediler. Bize bu konuda yardımcı oluyorlar. Biz de dolandırılmamak için dikkatli olacağız.” dedi.

Feridun Yalvarıcı da “Son zamanlarda sahte paralar gündemde. Birçok arkadaşımız mağdur oluyor. Polislere teşekkür ederiz. Nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlattılar.” diye konuştu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir